понедельник, 4 мая 2015 г.

урок з української мови 2 клас

Тема. Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей
Мета. Формувати в учнів уміння писати з великої букви імена, по батькові, прізвища людей; закріплювати вміння правильно писати слова, розвивати уяву, пам’ять, мовлення, виховувати любов до України, шану до її видатних людей.
Обладнання: таблиці, картки для роботи в парах і групах змінного складу, малюнки з зображенням білочки та Їжака, стрічка з реченням для зорового диктанта. презентація
Хід уроку
1.                Організаційний момент. Очікування дітей і вчителя від уроку.
2.                Хвилинка каліграфії.
Загадка. Воно належить мені, але інші вживають його частіше, ніж я (ім’я)
-                     Як пишеться це слово? (Правило про написання слів з апострофом).
-                     Запишемо цілий рядок цього слова.
3.                Зоровий диктант (стрічка з реченням).
У мене гарне ім’я!
-                     Яке це речення за метою висловлювання?
-                     Скільки букв у слові ім’я? Звуків?
-                     Чому ви так вважаєте?
4.                Гра «Чарівник» (робота в парах). Перетворіть це речення на питальне.
5.                Проблемна ситуація.
Запис на дошці:
Наша вчителька – валентина леонідівна бойко.
-                     Я стверджую, в цьому реченні всі слова записані правильно. А як думаєте ви? (Відповіді дітей: «Я частково згоден…», «Я заперечую, тому що…»).
6.                Мотивація навчальної діяльності.
Казка «Як маленька буква стала великою»
Жила собі маленька буква. Її ніхто не хотів помічати: часто пропускали, недописували.
-                     Чому мене не помічають, чому часто пропускають учні? – жалілася вона дядьку Алфавіту.
-                     Ти маленька, тому й не помічаюь, - поважно відповів старий.
І надумала тоді буква свої справи налагодити: «Спробую-но я із середини речення переміститися на початок».
І сталося диво. Почали всі поважати букву, писати її великою. Сподобалося це букві. І наважилася вона дати назву містам, селам, вулицям, річкам, морям та озерам, горам та долинам, прилаштувалася до імен, по батькові, стала на перше місце в прізвищах і навіть у кличках тварин посіла перше місце. Пішла про неї слава по всій Мовляндії. Запишалася буква, розтовстіла, виросла. І тепер всі слова, які починаються з неї, пишуться з великої літери.
7.                Асоціативний кущ.
Відкриваю таблицю на дошці.
                                             річки, моря, озера             гори та долини
міста, села, вулиці
                                                                                 Велика буква                    прізвища
клички тварин
                                                      імена                           по батькові
8.                Оголошення теми й мети.
-                     Сьогодні ми поговоримо про велику букву в іменах, по батькові та прізвищах людей.
9.                Робота з підручником.
1.                Вправа 214 (колективно, усно).
2.                Робота над правилом (робота в парах).
10.           Закріплення. Робота в парах змінного складу (картки з іменами, прізвищами, по батькові)
11.           Робота з підручником. Диференційовані завдання (вибір вільний).


Білочка

Записати імена та прізвища 4 учнів класу
Впр. 216
Виписати прізвища людей, про яких говориться в тексті

Їжачок

Впр. 215
Виписати 4 прізвища
Впр. 216
Виписати імена людей, про яких говориться в тексті

Спільне завдання. Вибірковий диктант.
У класі чергують Ніна і Сашко. До класу зайшла Ольга Іванівна. Вона похвалила учнів.
12.           Фізкультхвилинка. «Піднімись – великій літері вклонись».
Я називаю слова. Якщо почуєте слово, що означає ім’я, по батькові, прізвище, ви маєте піднятися.
13.            Робота в групах. Закріплення.
1.                Вправа 217 (відповідь на планшеті).
2.                Гра «Годинник» (робота з деформованими реченнями).
14.            Презентація проектів «Що в імені твоїм?».
1.                Інформація від учителя.
2.                Захист проектів (виступ групи дітей).
15.           Підсумок.
-                     Чи справдилися ваші очікування?
-                     Що нового дізналися про велику букву?
-                     Що цікавого дізналися про свої імена?
16.  Домашнє завдання. Вправа 218 (диференційовано).
1. Виписати з вправи імена та прізвища.
2. Списати всю вправу.
3. Дописати інші прізвища, які утворилися від імен.


Комментариев нет:

Отправить комментарий