Тема: Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу. Додавання і віднімання іменованих чисел, поданих в одиницях вимірювання довжини, маси, місткості
Мета: закріпити вміння визначати час за годинником; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на зменшення числа у декілька разів, виконувати дії над величинами та іменованими числами; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати уважність.
Обладнання: презентація
Обладнання: презентація
Хід Уроку
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Учні проводять стрілки від другого множника до відповіді.
2 Математичний диктант
• Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Запишіть добуток.
• Число 45 зменшити у 5 разів і результат зменшити на 3.
• Третину від 27 зменшити на 5.
• Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Запишіть частку.
• Тато з’їв 12 вареників, мама — на 5 вареників менше, а Наталя — у 4 рази менше, ніж тато. Запишіть, скільки вареників з’їла мама і скільки — Наталя.
3 Індивідуальне опитування
Картка № 1 Картка № 2
1. Розв’яжи приклади.1. Розв’яжи приклади.
(12 + 16) : 4; 45 : 5 - 36 ■ (41 - 35); 40 : 5 - 7
27 : 3 : 3; 14 - 4 : 2.43 + 4 ■ 6; 32 : 4 - 4
2. Розв’яжи задачу.2. Розв’яжи задачу.
Маса одного маленького ящи¬Маса одного кавуна 5 кг,
ка з фруктами --- 4 кг, велико-а однієї дині --- 3 кг. Чому
го --- 6 кг. чому дорівнює масадорівнює маса одного кавуна
шести великих і одного ма¬і шести динь?
ленького ящика з фруктами?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу з одиницями часу; закріпимо вміння визначати час за годинником.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Робота в парах. Визначення часу за годинником
1) Учні по черзі задають час на циферблаті і визначають його.
2) Визначте за малюнками, який тепер час, і скажіть, який час показуватимуть годинники через 15 хвилин.
2 Розв'язування задач на час
1) Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. о котрій годині прилетів літак?
2) Потяг відправився вранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?
3) П’єса закінчилася о 10 год 50 хв вечора. Коли вона почалася, якщо тривала 3 години 30 хв?
3
3 Робота з іменованими числами
1 год - 15 хв1 дм - 4 см
6 м - 1 дм 5м 1 дм - 6 дм
31 дм + 9 дм 45 хв + 15 хв
V. Розвиток математичних знань
Розв'язування задач
1)Розв’язання задачі за малюнком.
1
6 м
— Скільки метрів тканини пішло на 3 сукні?
— Що потрібно зробити, щоб дізнатися, скільки метрів тканини піде на пошив 1 сукні?
2)Розв’язування задачі за коротким записом.
К. — 6 кг м 1
Гр. — ?, в 2 р. <
Ябл. — 2 кг
— Що запитується в задачі?
— Чи є картопля фруктом?
Запис розв’язування задачі виразом.
6 : 2 + 2 = 5 (шт.)
— Яке число умови можна змінити, щоб відповідь зменшилася? (У 2 рази менше — збільшити число 2.)
— Що можна змінити, щоб відповідь збільшилася? (Замінити знак «<» на «>».)
► Фізкультхвилинка
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) Рибалка за 5 хв зловив 1 рибину. За який час він зловить 10 рибин?
2) Троє хлопчиків йшли дорогою і знайшли 3 гривні. Скільки знайшов би кожний із них, якби йшов один?
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Комментариев нет:
Отправить комментарий